Ürün Kullanım Tavsiyeleri

"İHTİŞAMIN EN DOĞAL HALİ"

Greblon yapışmaz ürünler, kaplamaya zarar vermeden 260 ° C’ye kadar ısıtılabilir. Bu sıcaklık, fırında kaynatmak, kızartmak ve pişirmek için gerekenden çok daha yüksektir. Örneğin: 100 ° C’de su kaynarEt için kullanılan normal sıcaklık, 204 ° C ila 243 ° C arasındadır.Fırında, tavuk veya sebze pişirmek için 232 ° C civarında daha yüksek sıcaklıklar kullanılır. Tatlılar ve kurabiyeler genellikle 162 ° C ile 204 ° C arasındaki bir sıcaklıkta pişirilir.

Yanmaz-Yapışmaz pişirme ürünlerini orta ve düşük sıcaklıkta ısıtmak daha iyidir. Pişirme sırasında daha yüksek sıcaklığa ulaşılabilir (206 ° C’nin üzerinde), ancak yiyeceklerin yanmasına neden olabilir. Tavayı sıvısız veya boş bırakırsanız, birkaç dakika içinde 316 ° C’ye kadar daha yüksek sıcaklıklara ulaşması mümkündür. Yanmaz-Yapışmaz pişirme ürünleriasla ocakta boş bir şekilde ve gözetimsiz bırakılmamalıdır.

Brioni, Yanmaz-Yapışmaz pişirme ürünlerini uygun şekilde kullanmak için 10 pratik ipucu sunar:

1- Tencereyi ilk defa kullanmadan önce ılık su ve deterjanla temizleyin.  

 2- Metal mutfak gereçleri kullanılmaz, ancak ahşap veya plastik kaplar kullanılması önerilir.Yapışmaz iç kaplamayı korumak için kapları dikkatli bir şekilde saklayınız. 

 3- Yapışmaz tavaların sıvı deterjan ve yumuşak süngerle temizlenmesi kolaydır. Aşındırıcı veya çelik gibi aşındırıcı ürünler kullanmayın. 

 4- Boş ürünü aşırı ısıtmayın; En iyi sonuçlar için düşük bir ısı kullanılması önerilir. Doğru boyutta ocak seçin ve tavayı ısı kaynağının üzerine ortalayın. Yağlı yiyecekleri asla yanacak kadar ısıtmayın.

 5- Temizlemeden önce kapları soğumaya bırakın; tavanın tabanını deforme edebilecek ani termik şoklardan kaçının. 

 6- Tavaların iç yüzeyinde belirgin çizikler olması durumunda, yapışmaz özelliğinde performans azalması oluşur ve değiştirilmesi tavsiye edilir.  

 7- Tava sadece yemek pişirmek için kullanılmalıdır. Bazı asidik yiyecekler kaplamaya zarar verebileceğinden dolayı tavayı uzun süre yiyecek saklamak (stoklamak) için KULLANMAYIN. 

 8- Bulaşık makinesinde kullanıma uygundur, fakat makinenin içindeki bazı kimyasallar zamanla ürünün renginin parlaklığının azalmasına sebep olur. Elde yıkamalarda çok daha uzun süreli parlaklığı muhafaza edebilirsiniz. 

 9- Tencerenin içindeki kaplamanın hafif renk değişiminin, ürünün kalitesi veya kullanım sırasında etkinliği üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. 

 10- Plastik parçaları olmayan tencere ve tavalar fırın için de uygundur.Eşyanın güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için bir koruyucu (kap tutucu) kullanılması gerekir.  

 Brioni ürünleri, her tip ocak (gaz, elektrik, seramik / halojen ocak, fırın) için uygundur. Ayrıca indüksiyon ocaklarında da kullanıma uygun “İNDÜKSİYON” adı verilen özel bir ürün yelpazesi üretiyoruz. 

 Brioni, onaylanan satış tarihinden itibaren tüm ürünler için (2 + 1 yıl) garanti sunmaktadır. Brioni, ürünün yanlış kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu olmayacaktır.

 

 

Sitemizden çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.